X
تبلیغات
زولا
«اولکــــــــــــــر گنبدقابوس»
 

امیدوارم لحظات خوبی در این وب سایت داشته باشید .....

اساس و منشأ فرقه بهائیت
نویسنده : اولکرUlker تاریخ : شنبه 15 خرداد 1389
نظرات (0)

تعریف بهائیت: بهائیت یک دین اختراع شده است که حسین علی ملقب به «بهاء» آن را ایجاد و آشکار نمود؛ کسی که مدعی نبوت شد و به گمانش به واسطه ظهور و بعثت او شریعت اسلام نسخ شده است.

مؤسسان آن: میرزا حسین علی ملقب به «بهاء» در روستای نور منطقه مازندران ایران در سال 1233 ه‍. متولد شد. میرزا حسین علی با یکی از مدعیان نبوت به نام «باب» ملاقات نمود و جزو مریدان او گردید و تا زمانیکه «باب» مرد از جمله پیروان او بود ولی بعد از مرگ «باب» با برادرش «صبح الازل» بر سر جانشینی باب دچار نزاع و اختلاف شدند و همین امر منجر به تفرقه و دوری آن‌ها از لحاظ جسمی و فکری شد.

پس از مرگ «باب» ، «بهاء» مدعی نبوّت شد ولی تنها به این ادعا اکتفا نکرد بلکه از آن هم پا فراتر گذشته و مدعی الوهیت گردید؛ بدین معنی که او همان پاینده پابرجایی است که می‌ماند و جاوید می‌باشد و مدعی شد روح خداست و او همان کسی است که پیامبران و رسولان را مبعوث داشته و ادیان را به صورت وحی ارسال و به گمانش «باب» تنها پیامبری بود که کار مهمش بشارت به ظهور او بوده است.

عقاید و افکار و شعائر بهائیت

 1. ایمان به اینکه خدوند در بعضی از مخلوقات حلول می یابد و از آن جمله به حل شدن خداوند در باب و بهاء معتقدند (یعنی در آن‌ها وارد شده و با آنها یکی شده است).

2. به تناسخ کائنات معتقدند و وجود پاداش و عقاب را تنها روحی می دانند.

3. معتقد به صحیح بودن همه دین‌ها هستند و تورات و انجیل را تحریف شده نمی‌دانند و معتقدند که همه دین‌ها باید در دین واحدی که بهائیت است جمع گردند.

4. بودا، کنفوسیوس، برهما و زرتشت و سایر حکما در هند و چین و فارس را پیامبر می‌دانند و به نبوت آن‌ها معتقدند.

5. مانند نصاری به کشتن و صلیب زدن عیسی علیه الصلاة و السلام معتقدند.

6. منکر معجزات انبیاء و حقیقت ملائکه و جن هستند همان گونه که منکر بهشت و جهنم می باشند.

7. حجاب را حرام و معته را حلال و به اشتراکیت در زن و مال معتقدند.

8. معتقدند که دین «باب» نسخ کننده شریعت محمد صلی الله علیه و سلم است.

9. قیامت را به ظهور باب تأویل می کنند و به جای مسجد الحرام، بهجه در عکا را قبله خویش قرار داده اند.

10. در روز سه دفعه نماز می خوانند و هر نماز نزد آنها سه رکعت است. اوقات نماز نزد آنها صبح، ظهر و عشاء می‌باشد. و با آب سرد وضو می گیرند و در صورتی که آب نیابند به گفتن نام خدا به جای وضو اکتفا می کنند و پنج بار می گویند: بسم الله الأطهر الأطهر ".

11. نماز جماعت را جز هنگام نماز میت جایز نمی‌دانند.

12. بهائیت عدد 19 را مقدس می دانند، تعداد ماههای سال نزد آنها 19 می باشد و هر ماه را 19 روز می‌دانند.

13. بهائی ها یک ماه بهائی را روزه می گیرند که اسم آن «علا» می باشد و از 2 مارس تا 21 همان ماه ادامه می‌یابد که آخرین ماه بهائیت می‌باشد و در آن از زمان طلوع تا غروب آفتاب از خوردن طعام خودداری می‌کنند، و به دنبال ماهی که در آن روزه بوده‌اند عید نوروز فرا می‌رسد، و از سن 11 تا 42 سالگی روزه می گیرند و روزه بر افراد خارج از این سن لازم نیست.

14. بهائیت جهاد و هرگونه اقدام مسلحانه و اظهار مخالفت با کافران حربی را در راستای خدمت به منافع استعمارگران حرام می‌دانند.

15. منکر ختم نبوت به وسیله محمد صلی الله علیه و سلم هستند و ادعا می‌کنند نبوت بعد از او نیز استمرار دارد.

16. حج کردن در مکه را باطل دانسته و به همین سبب حج کردنشان به همان جایی است که بهاء الله در آن دفن شده است که آن بهجه عکا در فلسطین می‌باشد.

منبع: سایت عصر اسلام 

.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.

 

 

 
آخرین عناوین مطالب

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به «اولکــــــــــــــر گنبدقابوس» می باشد.

 قالب وبلاگ

هاست لینوکس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب