امیدوارم لحظات خوبی در این وب سایت داشته باشید .....

پست ‌الکترونیک ‌ایرانی ‌راه‌اندازی ‌می‌شود
نویسنده : اولکرUlker تاریخ : یکشنبه 9 خرداد 1389
نظرات (0)
معاون فنی شرکت پست ایران گفت: این شرکت در نظر دارد برای جلوگیری از انتقال اطلاعات محرمانه افراد به خارج کشور به دلیل استفاده از سرویس‌های ایمیل پستی خارجی ، ایمیل POST.IR را راه‌اندازی کند.

 

مجتبی نصیری در گفتگو با فارس با بیان اینکه «صندوق پست شخصی» یکی از سرویس‌هایی است که در حال حاضر از سوی شرکت پست ایران ارائه می‌شود ، گفت: شرکت پست در نظر دارد تا به زودی سرویس صندوق پست الکترونیک را نیز به مشتریان خود ارائه دهد.

وی افزود: در گذشته شرکت پست سرویس صندوق پست الکترونیک با نشانی «POST.IR@ شناسه» را در اختیار داشت و اقدام به جذب مشترک نیز می‌نمود که با فراگیر شدن استفاده از سرویس‌های میل خارجی استفاده از این سرویس فراگیر نشد.

معاون فنی شرکت پست ایران خاطرنشان کرد: این سرویس هم‌اکنون نیز موجود است و برای مثال حدود 10 هزار دفتر ICT در روستا از نشانی «POST.IR@ کد پستی دفتر ICT» برخوردار هستند.

نصیری افزود: در حال حاضر و با توجه به حساسیت بیشتر برای حفظ امنیت اطلاعات داخل کشور و جلوگیری از انتقال بی‌مورد اطلاعات شخصی افراد به خارج کشور ، تصمیم به توسعه سرویس پست الکترونیک شخصی گرفته شد. با راه‌اندازی این سرویس مشترکان می‌توانند با مراجعه با دفاتر پستی و ارائه کپی کارت ملی برای احراز هویت ، صاحب ایمیل پستی شوند و این میل می‌تواند به عنوان یک میل رسمی ایرانی و احراز هویت شده مورد استفاده قرار گیرد.

معاون فنی شرکت پست در خصوص زمان راه‌اندازی این سرویس گفت: اقداماتی برای بهینه سازی سرور و برنامه‌ کاربردی این سرویس میل باید صورت گیرد و پیش بینی می‌کنیم راه‌اندازی این سرویس همزمان با 17 مهرماه روز جهانی پست اعلام عمومی شود که در صورت به زمان نرسیدن برنامه فراخوان راه‌اندازی سرویس در 22 بهمن‌ماه اعلام خواهد شد.

پیش از این نیز شرکت فناوری اطلاعات ایران اقدام به راه‌اندازی سرویس میل ایرانی (IRAN.IR) نموده که این سرویس در حال حاظر با پرکردن فرم مربوط به اطلاعات شخصی و سازمانی ، نام و نشانی سازمان مربوطه و امضای بالاترین مقام سازمان برای مدیران دولتی قابل ارائه است و قرار است در آینده به تمام متقاضیان ارائه شود.

 

منبع: جام جم آنلاین 

.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.

 

 

 
آخرین عناوین مطالب

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به «اولکــــــــــــــر گنبدقابوس» می باشد.

 قالب وبلاگ

هاست لینوکس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب